Promowanie zdrowego stylu życia stanowi bardzo ważna rolę w edukacji. Można zatem śmiało powiedzieć, że uczniowie uczestnicząc w lekcjach dość dobrze zaznajomieni są z tematyką zdrowego stylu życia i znajomością zasad, których należy przestrzegać aby owo zdrowie zachować. Uczniowie klasy 5 doskonale wiedzą jakie są choroby wywoływane przez wirusy, bakterie i grzyby nie stanowią tajemnicy, a zasady profilaktyki są powszechnie znane i przestrzegane. Klasa 6 to zetknięcie z alergiami i profilaktyką chorób pasożytniczych. Dzieci potrafią wyjaśnić w jaki sposób nie dopuścić do choroby i do kogo się zgłosić w razie konieczności. Uczniowie klas 7 to prawdziwi fachowcy w dziedzinie zdrowia. Wiedzą wiele na temat higieny i chorób skóry, potrafią zadbać o aparat ruchu. Układy -pokarmowy, krwionośny, oddechowy, wydalniczy i nerwowy oraz narządy zmysłów zarówno w budowie jak i funkcjonowaniu nie stanowią dla nich większej tajemnicy. Ósmoklasiści to ekolodzy potrafiący bez problemu wskazać jakie zależności mają wpływ na funkcjonowanie człowieka i jego dobre samopoczucie. Poruszając się w towarzystwie „człowiekowatych” oraz współczesnych genetycznych zagadek mogą o zdrowiu powiedzieć wiele.

Obchody Światowego Dnia Zdrowia to dla naszych uczniów czas uświadomienia sobie jak wielką wartością jest zdrowie oraz jak bardzo potrzebne są działania mające je chronić.

• O autorze: Pani Wioletta Zawadzka