Klasy 4a i 6a wybrały się na wycieczkę do Łodzi, gdzie zwiedzili ZOO i Orientarium oraz do Centrum Nauki i Techniki EC1.

We wspaniałym Orientarium, w którym znajduje się podwodny tunel, obserwowaliśmy rafę koralową, rekiny  i płaszczki. Wielką atrakcją był także wybieg i basen dla słoni, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć karmienie i kąpiel słoni w częściowo przeszklonym, wewnętrznym basenie. W basenie  z wodospadem podziwialiśmy najdłuższego krokodyla gawialowego Europy. Oprócz basenów i ogrodów w Orientarium odwiedziliśmy wybiegi dla panter mglistych, niedźwiedzi malajskich, gibonów, orangutanów, lwów, tygrysów, żyraf, woliery dla dzioborożców i szpaków balijskich oraz wiele innych egzotycznych zwierząt.

Następnym celem wycieczki było Centrum Nauki i Techniki EC1, które znajduje się na terenie historycznej Elektrowni Łódzkiej.  Na miejscu uczniowie obejrzeli kilkuczęściową ekspozycję poruszającą różne obszary nauki. Wszystko zostało przygotowane w taki sposób, aby każdy z wizytujących, niezależnie od tego ile ma lat czy też jak biegły jest w znajomości najbardziej skomplikowanych zjawisk bawił się świetnie.

Wycieczka była okazją do relaksu wśród zwierząt i pięknej przyrody, wesołej powtórki z przedmiotów ścisłych w EC1 oraz integracji naszych uczniów.

  • O autorze: Pani Marzena Borkowska, Pani Karolina Szczepkowska, Pani Gabriela Chmielewska i Pani Izabela Havrlent

Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Elizy Orzeszkowej

ul. Hutnicza 6,

41-205 Sosnowiec, śląskie

Telefon: 32 266 18 83

Email: sp3@sosnowiec.edu.pl

Facebook: sp3sosnowiec

Edycja:

Bartosz Gołębiowski

Telefon: 697 795 948

 

Patryk Gołębiowski

Telefon: 533 454 696

 

Email: kontakt@webcorner.pl